Дітям

Чим розважити дітей в бомбосховищі

 
Вже дев’ятий день ми бігаємо до бомбосховища та назад. Іноді доводиться там ночувати. Тут знаходяться і багато батьків, які мають заспокоювати й відволікати від жахіття своїх дітей.
Ми беремо з собою найнеобхідніше, немає часу та місця збирати іграшки та книги. Тож як можна розважити дитину в бомбосховищі.

Казки
Всі ми знаємо напам’ять хоча б одну казку. Зацікавте дитину і розкажіть їй. Можна разом з нею придумати свою казку. Запитати в дитини, які історії їй подобаються більше.
Під час розповіді ставити питання і долучати до фантазування. Якщо ви не мастак щось вигадувати, а книжки під рукою немає — у вас точно є телефон. У більшості бомбосховищ, якщо це метро або торгові центри, ловить зв’язок. Можна включити аудіоказку.
    В Telegram є канал, де добровольці записують аудіоказки. Він називається Павлуша і Ява. Там можна знайти багато українських казок тривалість від трьох до 15 хвилин. Видавництво Старого Лева дозволило завантажувати безкоштовно деякі електронні книги. Також пропонує переглянути відео, де автори читають книги для дітей.
 Мультфільми
Якщо ваша дитина краще сприймає інформацію візуально, то включіть їй мультик. Міжнародний медіасервіс MEGOGO зробив підбірку мультфільмів та мультсеріалів, які можна переглядати безкоштовно. А також зараз доступні ефірні канали, щоб можна було дивитися новини й знати про ситуацію в країні.
Ігри
Існує багато ігор, в які можна грати без інвентарю. Найпопулярніші — це Міста, Слова (предмети), що поміститься в трилітрову банку, Крокодил.
Також, якщо під рукою є листок та ручка, можна разом намалювати картину. Один елемент малює дорослий, інший — дитина. І так по колу. В кінці вийде весела картина.
Окрім того, при можливості давайте дитині займатися її хобі: малюванням, читанням, збиранням пазлів, ліпленням пластиліну або чимось подібним.
Якщо ви знаходитесь у великому бомбосховищі або на паркінгу, де є можливість для дитини побігати, залучайте дитину до активності. Візьміть із собою скейт або самокат, дайте їй набігатися та настрибатися. Це відволіче дитину від реалій війни. Також можна познайомитися з іншими батьками і їх дітьми та придумати групові ігри.

Терапевтична казка для дітей

Якщо раптово зникає світло (знеструмлення, особливо якщо ви перебуваєте у підвалах чи укритті із дітьми), вони дуже лякаються. Розповідайте їм цю казку впродовж дня, не в час, коли вже страшно, а наперед, щоб діти були готові, коли таке станеться. І, наступного разу, коли не стане світла, нагадайте дитині про Тимошка і маленьку дівчинку Темряву. Це допоможе зняти напругу та страх.

Казка про страх темряви “Тимошка і темрява"

 Двадцять дві гри зі словами для розвитку мовлення, логіки та асоціативного мислення
       Ці ігри запропонувала психологиня Світлана Ройз на своїй сторінці в ФейсбуціУ них можна грати лежачи на дивані, у дорозі, в укритті. Деякі з них підходять навіть 3-річним дітям. Завдяки подібним іграм в дітей розширюється словниковий запас, вдосконалюється логіка, асоціативне мислення, розширюється сенсорний досвід тощо. 

Матеріал опрацювали та подали працівники НМЦПССР 
Джерела: https://vikna.tv/dlia-tebe/batkivstvo/chym-rozvazhyty-ditej-v-bomboshovyshhi-yakshho-z-domu-vzyaly-tilky-neobhidne/



Прості і легкі вправи, щоб підтримати дітей у складні часи на каналі в Телеграм



Казка про мишенят, що допомагає пережити евакуацію дітям

Книжка про маленьке героїчне мишеня від польських фахівців, яке знаходиться в евакуації. 


Серія мультфільмів для малечі, щоб вони не боялись сирен, укриття та інших подразників у воєнний час, розроблених експерткою Освіторії та психологом Інною Большаковою:





Матеріал опрацювали та подали працівники НМЦПССР

Немає коментарів:

Дописати коментар